V Міжнародна наукова конференція “Українська енциклопедистика”

10/12/2017

З 27 листопада до 1 грудня 2017 року Інститут енциклопедичних досліджень НАН України проводив V Міжнародну наукову конференцію «Українська енциклопедистика». Її було організовано у форматі інтернет-конференції і присвячено питанням регіональної енциклопедистики, серед них:

  • регіональні (універсальні, тематичні, галузеві, персональні) та краєзнавчі енциклопедичні видання як джерело інформації національної ваги: роль і значення для інтелектуального й духовного розвитку країни;
  • засади, принципи й методи створення регіональних енциклопедій;
  • типи українських регіональних енциклопедій: спрямування, особливості представлення форми і змісту тощо;
  • світова енциклопедистика в регіональному зрізі;
  • електронні регіональні енциклопедії та словники;
  • мова і стиль енциклопедичних видань.

Очевидно, що тематичне обмеження дещо позначилося на кількості тих, хто зголосився взяти участь у зібранні. Тому програма конференції складалася з 16 заявлених наукових доповідей. У заході взяли участь фахівці з бібліотечної справи – Т. Добко та О. Дуднік (НБУ ім. В. Верднадського), В. Соколов (НБУ ім. Я. Мудрого), М. Федорова (Полтавська ОУНБ ім. І. Котляревського), Л. Саєнко (Одеська ННБ), з історичних наук – Т. Нагайко (Переяслав-Хмельницький ДПУ ім. Г. Сковороди), А. Авраменко (науково-дослідний центр Краснодарської регіональної організації «Співдружність Кубань-Україна»), з шевченкознавства – І. Марцінковський НУ кораблебудування ім. адмірала Макарова), енциклопедичної справи – М. Михайличенко (редакція «Енциклопедії Бердянська»), М. Железняк, О. Іщенко, В. Муха, О. Савченко, С. Очеретянко (Інститут енциклопедичних досліджень НАН України) та ін. Вітальне і заключне слово – директор Інституту енциклопедичних досліджень НАН України М. Железняк. Обговорення обмеженої тематики сприяло більш тісній співпраці і глибшому зануренню в наукові проблеми.

Відповідно до служби Google Analytics сайт конференції за час її проведення відвідало 108 осіб (з них 93.4 % – з України, 2.9 % – зі США, 1.7% – з Нідерландів, 0.8 % – з Перу, 0.8% – з Росії, 0.4 % – з Польщі).

Докладніше див. інформацію на сайті конференції