У 73 томі (1-му вип.) журналу «Праці Наукового товариства ім. Шевченка. Медичні науки» опубліковано статтю науковців Інституту енциклопедичних досліджень НАН України, у якій представлено огляд української довідкової літератури медичної тематики, починаючи з кінця 19 ст.
Автори акцентують, що історія медицини, як і будь-якої іншої галузі, – це злети творчої думки, нові відкриття і звершення, за якими стоять люди. Українці зробили чималий внесок у розвиток світової медицини, і ця інформація має популяризуватися в енциклопедичних виданнях, сприяючи появі в українському суспільстві нових геніїв лікарської справи. Поза тим, найважливіша цінність довідкових видань у медичній галузі – це напрацювання українською мовою медичних термінів, а також їх дефініцій та опису.
Результати дослідження свідчать, що в Україні, де функціонує низка академічних медичних інститутів, профільних закладів вищої освіти, за понад століття вийшло друком багато різних медичних словників, серед них є й енциклопедичні, проте так досі й не укладено академічної повної (багатотомної) енциклопедії з медицини. Певні візії щодо цього запропоновано в статті.
Читати статтю: https://doi.org/10.25040/ntsh2024.01.22