У перші 4 тижні карантину, викликаного необхідністю запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, відвідувачі онлайн-версії «Енциклопедії Сучасної України» найбільше цікавилися питаннями демографії, екології навколишнього середовища та вірусології. Про це свідчать дані служби Google Analytics (site centric measurement).
Моніторинг здійснено за період від 12 березня (початок карантину) до 8 квітня, що дорівнює 4-м тижням.
Серед 10 найвідвідуваніших сторінок енциклопедії три пов’язані з медичною тематикою, що вочевидь зумовлено пошуком інформації у зв’язку з пандемією COVID-19. Зазначимо, що нещодавно електронну версію енциклопедії поповнила стаття про коронавірусну інфекцію, автор якої – епідеміолог, інфекціоніст проф. Михайло Андрейчин.
10 найпопулярніших статей сайту «Енциклопедії Сучасної України» за 4 тижні загальнодержавного карантину:
- Демографічна криза
- Забруднене довкілля
- Вірусологія
- Інфекційні хвороби
- Міграція тварин
- Гірські ріки
- Гарантії прав і свобод людини та громадянина
- Кислотні опади
- Деградація ґрунтів
- Імуноглобуліни
Популярність демографічного питання пов’язана, імовірно, з проведеною в кінці 2019 року оцінкою чисельності населення України (відома як «перепис населення Дубілета»). А тема забрудненого повітря вельми актуальна в окреслений період, оскільки, як свідчать ЗМІ, у березні 2020 року Україну накрила хвиля сезонних пожеж.
Варто зазначити, що в березні цього року зафіксовано новий рекорд з відвідуваності сайту ЕСУ – 275,6 тис. переглядів сторінок і 188,6 тис. читачів. До цього найбільшу читацьку активність реєстрували в листопаді 2019 року (докладніше).