Презентація «Нарисів з історії української енциклопедичної справи» Наталії Черниш

09/11/2018

8 листопада 2018 року в Київському літературно-меморіальному музеї-квартирі Микола Бажана Національного музею літератури України відбулася презентація «Нарисів з історії української енциклопедичної справи» Наталії Черниш, професорки Української академії друкарства, авторки численних праць з енциклопедознавства, книгознавства, видавничої справи.

Презентована книга у вигляді нарисів подає базові відомості про найавторитетніші українські загальні енциклопедії різних історичних періодів («Украинский народ в его прошлом и настоящем», «Енциклопедію українознавства», «Українську радянську енциклопедію», «Енциклопедію сучасної України» та інші).

Під час виступу Наталія Іванівна розповіла про свій науковий шлях як дослідниці енциклопедичної справи, у найзагальніших рисах окреслила українську енциклопедистику, згадала найвизначніших її постатей, коротко схарактеризувала свої попередні праці, виклала передісторію появи нової книги, яку презентувала, та проілюструвала цінні матеріали, що в ній уміщено.

Директор Інституту енциклопедичних досліджень НАН України Микола Железняк за вагомий внесок у дослідження української енциклопедистики та популяризацію її здобутків вручив Наталії Черниш подяку від імені Інституту. На заході були присутні директор Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені Володимира Вернадського Галина Ковальчук; відомий енциклопедист, автор багатьох статей в УРЕ, ЕСУ, провідний науковий співробітник Інституту електрозварювання імені Євгена Патона Олександр Корнієнко;  член Національної спілки художників України Володимир Мельниченко та інші.

Гості заходу мали можливість оглянути мистецьку колекцію та бібліотеку М. Бажана, що експонуються у музеї-квартирі, відчути атмосферу духовного світу видатного енциклопедиста.