З життя вченої ради

22/02/2017

22 лютого 2017 року в Інституті енциклопедичних досліджень НАН України відбулося засідання вченої ради. Засідання розпочалося з привітання ювілярів – д. істор. н. С. Кульчицького та д. геогр. н. С. Бортника: голова вченої ради М. Железняк від імені колективу Інституту та Головної редакції ЕСУ вручив кожному з них «Подяку» та книги, наголосивши на їхньому вагомому внескові в розвиток української енциклопедичної справи.

Однією з останніх важливих подій в житті Інституту є вихід з друку 16 і 17 томів ЕСУ, які й було презентовано членам вченої ради. Особливо не зупиняючись на проблемах, які довелося долати співробітникам Інституту, аби зазначені томи дійшли до свого читача, М. Железняк поділився думками щодо найближчих планів діяльності Інституту, зокрема, було розглянуто хід виконання науково-дослідних тем, над якими працює колектив Інституту енциклопедичних досліджень. Серед тих, на яку було звернуто особливу увагу, – «Традиції, сучасний стан та перспективи розвитку регіональної енциклопедистики» (керівник О. Іщенко). Члени вченої ради погодилися з думкою, що цей аспект енциклопедистики надзвичайно цінний і актуальний, чим зумовлено й те, що питання регіональних енциклопедій винесено в проблематику цьогорічної конференції «Українська енциклопедистика» (яка відбувається раз на два роки). М. Железняк запросив членів вченої ради долучитися до роботи цього наукового заходу.

Під час розмови виникла дискусія щодо доцільності вміщення в ЕСУ значної кількості персоналій, що вже не раз ставало предметом обговорень. Звісно, це питання важливе й потребує, очевидно, більш докладного обговорення загалом, безвідносно до ЕСУ, укладачі якої дотримуються випрацюваних засад концепції видання, що в загальних рисах оприлюднено в передмові до першого тому ЕСУ.