25 травня з нагоди Дня працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження в Книжковій палаті України відкрилася книжкова виставка енциклопедичних видань 1991–2023 із фондів установи. На ній представлено 75 книг, що демонструють тематичне й жанрове енциклопедичне розмаїття. Як зазначила Лариса Дояр, старший науковий співробітник Книжкової палати України, загальний перелік українських видань, у назвах яких є слово «енциклопедія» чи його похідні, становить понад 5 тис. Водночас акцентувала, що в Україні велика загальна енциклопедія лише одна – Енциклопедія Сучасної України.
Виставку відкрив директор Книжкової палати України Микола Сенченко, підкресливши непересічність цієї події. З вітальним словом до гостей звернувся директор Інститут енциклопедичних досліджень НАН України Микола Железняк, який наголосив, що попри російську агресію енциклопедична справа в Україні продовжується, за що варто дякувати ЗСУ (деякі гості виставки ідентифікували логотип ЕСУ на палітурці видання як абревіатуру ЗСУ).
Головний науковий співробітник Інституту енциклопедичних досліджень НАН України Микола Степаненко порушив проблему найменування видань, що мають у назві слово «енциклопедія». Деякі з них навряд чи є такими і знецінюють високий статус енциклопедичного видання.
На відкритті виставки були присутні представники Державного комітету телебачення і радіомовлення України, державних і приватних видавництв, наукових установ, причетних до енциклопедично-видавничої діяльності.