Друга європейська й північноамериканська конференція з енциклопедистики

15/10/2022

6-8 жовтня в Інституті лексикографії імені Мирослава Крлежі (Загреб, Хорватія) відбулася Друга європейська й північноамериканська конференція з енциклопедистики, що зібрала видавців національних енциклопедій країн Європи, США, Канади.

Роль енциклопедій у протидії дезінформації, важливість накопичення й збереження енциклопедичної інформації для популяризації національно-культурної ідентичності народів, індексація й релевантність енциклопедичних статей у пошукових системах типу Google, а також обмін досвідом підготовки енциклопедій в умовах постійних викликів (пандемія COVID-19, збройні конфлікти) – основні теми, що були обговорені представниками редакцій національних енциклопедій.

Незважаючи на те, що зібрання проходило у живому форматі, українській стороні – представникам редакції «Енциклопедії Сучасної України» – було надано можливість долучитися до конференції віртуально. Зокрема, Олександр Іщенко, заступник директора з наукової роботи Інституту енциклопедичних досліджень НАН України, через відеозв’язок повідомив присутніх про стан роботи над ЕСУ впродовж 2022 року в умовах воєнного стану (див. фото).

European and North American Encyclopedia Conference
Фото: https://www.lzmk.hr